5 Ocak 2013 Cumartesi

İlk Kez Cadı"Senin kızın bu ailede şimdiye kadar gördüklerimizin içinde en güçlüsü ve hepimiz için yol gösterici olacak."

Tamsin doğduğunda, büyükannesi onun çok güçlü olacağını ve şimdiye kadar gördükleri içinde en yetenekli cadı olacağını meraklı gözler onu izlerken kulağına fısıldamıştı.
Aradan onyedi yıl geçmiş ve Tamsin Manhattanda yatılı bir okulda güçlerinden habersiz yaşamaktadır. Yazın babaannesinin kitap ve büyü dükkanında çalışıyor zamanını orada geçiriyordu.

Bir gece, New York Üniversitesinden yakışıklı, genç ama bir o kadarda gizemli bir profesör dükkana gelir ve Tamsini, aşırı derecede yetenekli ablasıyla karıştırır ve bazı sırları paylaşır. Hayatında ilk kez, hayranlıkla ve ilgiyle bakılan insan olmuştur. Tamsin bu yüzden, anlatılanlar daha bitmeden profesör için yüz yıldan fazla bir süre önce kaybolmuş sır dolu bir aile yadigarını bulmayı kabul eder. Ama bu arayış ve bu yabancı adam zaman ilerledikçe ilk başta göründüklerinden çok daha farklı çıkacaklardır. Tamsin Greene zamanda yolculuk ederek adeta bir hazine avına çıkmıştır; bu yolculuk sırasında kendi kimliğini bulacak, ailesinin geçmişte yaptığı kötülüklere tanık olacak ve belki de herkesi yok edebilecek derecede kuvvetli ve ihtişamlı bir gücü açığa çıkacaktır. Keyifli ama bir o kadarda büyüleyici ve gizemli okurken sizi dünle bugün arasında yaşatacak nefessiz bırakacak… 

  Kitap gerçekten çok ilginçti.Ailedeki herkesin kendilerine ait özel güçleri olaması bana her ne kadar  sihirli bahçe kitabını hatırlatsa da  konusu tamamen başka.Okurken hiç sıkılmayacağınızı garanti ediyorum.Kurgu çok güzeldi ve anlatımı da çok akıcıydı.Farklı bir seri arayanlara öneririm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder