16 Ocak 2013 Çarşamba

Bir Cadı Serisi Daha: ACEMİ CADI
                                                           “Hex Hall’un kapağını açmak bir kutu çikolatanın kapağını açmak gibi, kendinize hâkim olmanız mümkün değil! Sonuç: Sophie Mercer beni büyüledi!”
–Becca Fitzpatrick
On iki yaşında cadı olduğunu öğrenen Sophie Mercer’in başı o günden sonra bir daha dertten kurtulmaz. Cadı olmak hiç de öyle umduğu gibi havalı bir şey çıkmamıştır: Çalı süpürgesiyle etrafta uçması yasaktır mesela, hâlâ herkes gibi otobüse binmek zorundadır. Konuşan bir kedisi de yoktur (zaten alerjisi vardır). Ayrıca semender gözü gibi şeyleri nereden bulabileceğini bile bilmez. Yaptığı acemice büyüler yüzünden annesiyle birlikte sürekli okul ve eyalet değiştirmek zorunda kalan Sophie okul balosunda denediği aşk büyüsünü de yüzüne gözüne bulaştırınca kendini bir anda sorunlu cadıların, perilerin, büyücülerin, vampirlerin ve kendi deyimiyle diğer “hilkat garibesi” ergenlerin gönderildiği bir ıslahevi olan Hex Hall’da bulur. Burada da başını belaya sokmaktan geri kalmayan Sophie daha ilk günden süper model gibi görünen üç güçlü cadıyı kendine düşman eder, göz kamaştırıcı bir büyücüye abayı yakar, tüyler ürperten bir hayaleti peşine takar; bütün bunlar yetmezmiş gibi kampüsteki yegâne vampirin de oda arkadaşı olur. Üstelik bu vampir bir önceki oda arkadaşının esrarengiz ölümünün baş şüphelisidir. Ama Sophie çok daha büyük bir tehditle karşı karşıyadır: Kadim bir gizli topluluk bütün “hilkat garibelerini” özellikle onu ortadan kaldırmaya ant içmiştir. 

      Eveet kitabın tanıtımı böyle.Becca'nında kitabı beğenmesi kitaba olan ilgimi arttırdı.Zaten konusunu da okuyunca kitabı hemen satın aldım ve bir günde bitirdim.Eğlenceli,akıcı,fantastik bir roman.Sonunda çok heyecanlı bittiğini söylemeden geçemeyeceğim.Ayrıntı vermek isterdim ama arka kapaktaki tanıtım yazısı zaten fazlasıyla söylüyor.Alın okuyun yani bir yudumluk kitap valla :D

NOT:İkinci kitabın adı "İblis Hançeri" türkçeye çevrildi.Üçüncü kitap yurtdışında çıktı ama daha türkçeye çevrilmedi yakın zamanda da çevrileceğini umuyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder