4 Temmuz 2013 Perşembe

Dönüşüm Serisi 1 : Serseri - Rachel Vincent

TANITIM      
Tepeden tırnağa Amerikalı bir yüksek lisans öğrencisi gibi görünüyorum. Ama ben kedi adam soyundanım; isteyince kocaman bir kediye dönüşebiliyorum. İki farklı dünyam var.

Ailem ve Gurur sürüm benim için planlar yaptıysa da, türümün devamını getirmem adına yapılan bütün bu baskılardan kaçtım ve kendime normal bir hayat kurdum. Ta ki o Serserinin saldırdığı geceye kadar.Serseriler hakkında uyarılmıştım; bunlar, devamlı benim gibi çekici, dişi ve doğurgan kediler arayan, Gurur sürülerine bağlı olmayan kedi adamlardı. Ben karşıma çıkanla baş edebilmiştim, ama sonradan iki bekâr hemcinsimin ortadan kaybolduğunu öğrendim.Gurur sürümün beni geri çağırması için bu tehlike sinyali yeterliydi Güya bu kendi güvenliğim içindi. Ya, tabii. Ama ben uysal bir yavru kedi değilim. Arkadaşlarımı bulmak için karşıma her ne ya da her kim çıkarsa çıksın üstesinden geleceğim. Kollayın kendinizi, Serseriler… çünkü keskin pençelerim var                 ve onları kullanmaktan çekinmem.                                                                    YORUMUM
  
  İlk olarak bu seriyi ilk okuyuşum (en az 3 defa okumuşumdur) olmadığını söylemek istiyorum.Dönüşüm Serisi'nin ilk kitabı olan Serseri ülkemizde ilk çıktığı zaman tamamen tesadüfen aldığım bir kitaptı.

   Devam kitaplarını da okudukça serinin büyük bir hayranı olup çıktım.Ne yazık ki ülkemizde fazla ilgi görmediği için kitaplar çok geç çevriliyor (hiç çevrilmemesinden iyidir tabi).Mesela serinin 5. kitabı Dönüşüm (geçenlerde çıkardılar) ile 4. kitabı Tuzak arasında yaklaşık bir yıl ara var.Acımı siz düşünün :(

   Neyse işte bende kendi kendime kitapları hatırlamıyorum (ki koca bir yalandır) seriyi tekrar okuyup hatırlayayım böylece son kitabı okurken hatırlamada zorluk çekmem diye kendimi kandırmayı başardım.

   Tekrar okumama rağmen hala ilk okuduğum zamanki gibi merak ve heyecan içindeyim.Ayrıca Faythe'in  düşüncelerini okumak nasıl sıkıcı olabilir ki?Bir de tabiki Marc var.Çoğu kişi bilmez ama Daemon'dan önce Marc vardı buralarda.Daemon'ı kaptırdım ama Marc olmaz canım.O benim kıymetlim :)

    Kitaptaki her karaktere o kadar bağlanıp benimsiyorsunuz ki! Seriyi okurken sanki olayları gerçekten görebiliyormuşsunuz gibi oluyor.

     Sözüme güvenin ve bu seriye mutlaka başlayın.Pişman olmazsınız.

    *Şu anda da serinin ikinci kitabı Kaçak'ı okuyorum.Çok heyecanlı gidiyor bakalım sonu nasıl bitecek :D  
   
   
                                                                                                                              Kitap Gezgini

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder